Výstava se konala pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zemědělství.
Na výstavě se prezentovalo 356 domácích a zahraničních firem a institucí, především ze Slovenska, Polska, ale i Slovinska, Rakouska a Itálie, kteří zcela zaplnily ostravské výstaviště.
Výstavu shlédlo 26 600 návštěvníků.
Pořadatel výstavy Agentura Inforpres se snažil připravit přehlídku technických novinek otopných systémů a možných úspor energií, měřící a regulační techniky, zateplování, rekonstrukce objektů a ukázky smysluplného využívání obnovitelných zdrojů.
Podle návštěvnických anket a ohlasů z předcházejících ročníků je stále největší zájem o technické novinky otopných systémů (kotle, krby, kachláky, zářiče, radiátory, boilery, podlahové vytápění apod.). Vzhledem k vysokým cenám ušlechtilých paliv se na výstavě prezentovalo i 40 domácích a zahraničních vystavovatelů se špičkovými kotly na tuhá paliva, které řeší nejen úsporu paliv, ale i pokud možno dostupný komfort obsluhy přes zásobníky, automatické přikládání, regulace apod. Mnohé z těchto exponátů si mohli návštěvníci prohlédnout v provozu na venkovních výstavních plochách.
Úspory energií na výstavě prezentovaly především technické novinky otopných systémů a firmy s nízkoenergetickou a pasivní výstavbou, izolačními materiály, termoizolačními okny, žaluziemi apod.
Stále přibývá zájemců o smysluplné využívání obnovitelných zdrojů. Výstavy Infotherma jsou již tradičně největšími přehlídkami tepelných čerpadel. S tímto sortimentem se zde prezentovalo nejen 59 domácích a zahraničních firem, ale k této tématice se uskutečnily semináře a besedy a byly zde udělovány certifikáty kvality.Z dalších obnovitelných zdrojů se na výstavě představily sluneční kolektory, kotle na biomasu, dřevoplyn apod.
Expozici s nejzajímavějšími technickými novinkami na výstavě vybírali návštěvníci pomoci hlasovacích kupónů. Nejvíce hlasů obdržely firmy VIADRUS, ATMOS, KOVARSON, ROMOTOP, DAKON, BUDERUS, JUNKERS, VIESSMANN, BENEKOV, ROJEK
- Výstava by nebyla výstavou, kdyby se alespoň náznakově nenabídl možný pohled a vize, kam by se mohlo ubírat hledání netradičních zdrojů energie. Série panelů „Kde na nás čeká energie“ se snažila naznačit některé domácí a zahraniční možnosti. Představeny zde byly náměty i prvé prototypy úspěšných domácích a zahraničních řešení. Platí to například o těžbě břidlicových plynů, využívání geotermální energie, energie z hořících hald, jímání vzdušné elektřiny a elektrických výbojů, jaderných fúzích, energetickém využívání mikrořas, nových konstrukcích větrných turbín a řadě dalších námětů.
- Pro návštěvníky byl, tak jako každoročně, připraven rozsáhlý doprovodný program. V Kongresovém centru to byly celostátní konference k novele zákona o hospodaření s energií, semináře k využívání tepelných čerpadel, legislativní změny v roce 2015, financování výměn a oprav otopných systémů a k další tématice. Kromě toho se ve vstupním pavilonu A1 konala řada přednášek, besed a diskuzí. Vstup na celý odborný doprovodný program a poradenství byl pro návštěvníky zdarma.
- Nemalou zásluhu na tom, že výstavy každoročně navštěvuje přes 26 tisíc návštěvníků má i dlouholeté mediální partnerství s pěti desítkami českých a slovenských odborných časopisů, internetových portálů a deníku Právo.
- Snahou pořadatelů výstavy je dopředu vědět co návštěvníky nejvíce zajímá, co by zde chtěli vidět a o jaké informace mají zájem. Slouží k tomu mimo jiné internetové hlasovací soutěže. Ve spolupráci s vydavatelstvím Net Press Media to byla anketa „TOP ENERGIE 2015“ s kategoriemi vytápění, úspory energií, alternativní zdroje a nízkoenergetická a pasivní výstavba. S internetovým portálem TZB-info hlasovací soutěž „Premiérová novinka Infothermy 2015“ a s internetovým potrálem Stavebnictvi3000 soutěž „Vybíráme tepelnou izolaci“. Vítězné exponáty a projekty byly představeny ve vstupní expozici na výstavě.